Nabízíme Vám
slušnost a srozumitelnost

NAŠE AKTIVITY

Ve Zlínském kraji působíme již 14 let.

12.7. 2013 - setkání k uctění památky Tomáše Bati, kterým jsme zároveň chtěli znovu upozornit na absurditu vlády komunistů z protější 21. budovy.

Prohlášení Zlínského hnutí nezávislých
ke 2. kolu prezidentské volby

Zlínské hnutí nezávislých vyjadřuje podporu kandidatuře Karla Schwarzenberga na prezidenta ČR.

Máme k tomu řadu důvodů, zmíníme ovšem dva, které mají přímou souvislost se Zlínem.

1. Vážíme si charakterových vlastností Karla Schwarzenberga a především jeho odvahy říkat pravdu, ač může být českému národu nepříjemná. Poválečné dění bylo jen iluzí svobody s řadou účelových kroků, které vedly k únoru 1948. Jedním z dokladů je ostudné odsouzení Jana Antonína Bati zmanipulovaným Národním soudem z kolaborace v roce 1947, přičemž Národní soud vznikl a konal na základě Benešových dekretů. Rozsudek byl zrušen po dlouhých 60 letech. Vyrovnávání se s minulostí zatíženou čtyřicetiletou lží je pro národ složité. Věříme, že důsledně morální autority našich budoucích prezidentů zaručí snazší cestu naší země k její pravdivé minulosti a tedy i budoucnosti.

2. Kandidatura Miloše Zemana stojí na podpoře KSČM. Strana práv občanů Zemanovci byla navíc rozhodujícím faktorem pro vstup KSČM do Rady Zlínského kraje. Komunisté tak získali po 22 letech zpět vládu nad 21. budovou, která je symbolem baťovského úspěchu. Nezapomínáme.

Text prohlášení byl schválen na členské schůzí ZHN konané
22. ledna 2013 ve Zlíně.

 

Odhalení sochy Tomáše Bati

Dne 2. 4. 2010 byla odhalena socha Tomáše Bati zakladatele.

Uctění památky pana Jaroslava Šiky - válečného pilota RAF

V blízké budoucnosti chceme ve spolupráci s Městem Zlín uctít památku pana Jaroslava Šiky (1918 - 1976), válečného pilota RAF, postiženého intenzivní komunistickou perzekucí, umístěním pamětní desky na dům, ve kterém 25 let žil a vydáním informativní brožury o jeho životě. Pokud jste jej znali a mohli nám eventuálně sdělit jakékoliv informace o jeho nelehkém životě, budeme Vám vděčni.


2010 Copyright © Zlínské hnutí nezávislých